Umów się na
jazdę testową

Sprawdź możliwości
finansowania

Zapytaj
o ofertę

Nowa Kia Niro
zamów teraz!

  • nowa Kia Niro wyznacza nowy punkt odniesienia w swoim segmencie a atrakcyjny design, świetne osiągi i duży zasięg elektrycznego crossovera  marki Kia przyciągną do elektromobilności nowych użytkowników
  • kompaktowy crossover łączy innowacje z zaawansowanymi technologicznie funkcjami, które zapewniają wygodę użytkowania
  • aż trzy zelektryfikowane wersje do wyboru – hybrydowa w cenie od 117.900 zł, hybrydowa typu plug-in, której ceny zaczynają się od 142.900 zł oraz elektryczna od 167.900 zł
  • dobrej jakości materiały sprawiają, że pod względem wykończenia kabina nowego Niro przypomina wnętrza modeli klasy premium i nawiązuje do minimalistycznej kabiny elektrycznego EV6
  • jako pierwsze, już w lipcu, do salonów trafią modele z napędem hybrydowym i hybrydowym typu plug-in, Kia Niro EV zadebiutuje na rynku miesiąc później

Poznaj Nowe Niro

Kia Niro, obok kompaktowego crossovera XCeed i bestsellerowego SUV-a Sportage, należy do najpopularniejszego segmentu samochodów w Polsce, czyli do tzw. C-SUV. W 2021 roku SUV-ów segmentu C zarejestrowano u nas 109 tysięcy egzemplarzy, co oznacza, że stanowią one aż 25% ogólnej sprzedaży. Dzięki trzem modelom w ofercie Kia jest obecnie liderem segmentu C-SUV z udziałem w rynku na poziomie 23%. Ubiegły rok, pod względem liczby rejestracji, Kia e-Niro zakończyła na pozycji lidera wśród elektrycznych SUV-ów. Jej udział w segmencie wyniósł aż 36%.

Popularny crossover został zaprojektowany od podstaw, dzięki czemu potrafi sprostać zróżnicowanym potrzebom użytkowników samochodów, którzy dbają o środowisko. Nowa Kia Niro oferuje trzy nowoczesne zelektryfikowane układy napędowe do wyboru, ekologiczne materiały w kabinie i wyjątkowe systemy bezpieczeństwa. Wszystko razem sprawia, że model nowej generacji przewyższa oczekiwania klientów. Niro jest nieodłącznym modelem coraz liczniejszej gamy ekologicznych samochodów marki Kia, która do 2027 roku będzie liczyć aż 14 modeli typu BEV, czyli napędzanych wyłącznie za pomocą silnika elektrycznego.

Układy napędowe. Zrównoważony rozwój stał się prosty.

Dzięki nowemu Niro, Kia uprościła proces podejmowania przez klientów decyzji, dotyczącej zakupu nowego samochodu. Trzy opcje układu napędowego do wyboru potrafią sprostać różnym wymaganiom stylu życia wielu osób. U podstaw tej strategii leżą trzy przyjazne dla środowiska układy napędowe.

Modele PHEV i HEV korzystają z wyjątkowo sprawnego silnika benzynowego Smartstream 1.6 GDI, z którym współpracuje sześciobiegowa przekładnia dwusprzęgłowa drugiej generacji (6DCT). Innowacje zastosowane w jednostce napędowej Smartstream 1.6 GDI drugiej generacji obejmują m.in. łożyska kulkowe o niskim współczynniku tarcia. Zmodyfikowano również skrzynię biegów – koła zębate zoptymalizowano pod kątem jej wydajności oraz usunięto bieg wsteczny, co pozwoliło zaoszczędzić 2,3 kg. Jazda do tyłu jest realizowana wyłącznie przy pomocy silnika elektrycznego, co wpływa na wyeliminowanie emisji podczas manewru cofania.

Niro HEV dysponuje łączną mocą 141 KM generowaną przez czterocylindrową jednostkę napędową w połączeniu z synchronicznym silnikiem elektrycznym o mocy 43 KM z magnesami trwałymi. W wersji PHEV silnik elektryczny o mocy 84 KM zapewnia łączną maksymalną moc 183 KM i zasięg na napędzie elektrycznym do 65 km (w cyklu mieszanym WLTP, z 16-calowymi kołami), wystarczający do zaspokojenia większości codziennych potrzeb związanych z dojazdem do pracy czy z zakupami.

Dynamiczny wygląd

Design nowego Niro opiera się nowej filozofii projektowania – „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”, szczególnie na jej 1 z 5 filarów – „Uzasadniona radość”. Łączy on emocje z racjonalnością i pozwala tworzyć samochody, które inspirują do ruchu. Przyciągający uwagę wygląd zewnętrzny nowego Niro sprawia, że wnosi on powiew estetycznej świeżości do segmentu crossoverów.

Z przodu nowe Niro prezentuje ewolucję charakterystycznego dla samochodów marki Kia motywu „Tiger Face”, który został powiększony i rozciąga się od pokrywy silnika aż po zderzak. Kanciaste światła do jazdy dziennej o wzorze „Heartbeat” potęgują współczesny wygląd auta, natomiast atrapa osłony podwozia i nakładki na nadkolach podkreślają jego surowy charakter.

Niro EV różni się od modeli PHEV i HEV dwukolorową zabudowaną osłoną między reflektorami i unikalnymi stalowoszarymi nakładkami po bokach nadwozia. Wersja BEV ma również inną osłonę w zderzaku oraz zarezerwowane dla niej 17-calowe obręcze kół z lekkich stopów. Port ładowania jest umieszczony wygodnie pośrodku przedniej osłony między reflektorami, co zapewnia łatwy dostęp do wszystkich punktów ładowania.

Publiczne ładowanie

Użytkownicy elektrycznych Niro w wersji PHEV i EV mogą skorzystać z usługi Kia Charge. Umożliwia ona korzystanie ze stacji ładowania różnych operatorów przy pomocy jednego konta. Klienci korzystający z Kia Charge mogą wybrać jeden z trzech dostępnych planów taryfowych aby skorzystać z atrakcyjnych stawek za ładowanie, a następnie za wszystkie sesje ładowania otrzymać jedną fakturę. Kia Charge daje dostęp do ponad 1 000 złączy ładowania różnych operatorów w Polsce oraz ponad 330 000 w Europie. Do wszystkich dostępnych pakietów taryfowych dostępny jest także pakiet Ionity, umożliwiający ładowanie z użyciem stacji tego operatora po preferencyjnych stawkach. Usługa Kia Charge nie tylko pozwala na wygodne ładowanie auta elektrycznego w trasie, ale także promuje wykorzystanie tzw. „zielonej energii” dzięki odpowiednim certyfikatom pochodzenia energii.

Kia Niro EV zadebiutuje na polskim rynku w sierpniu. Modele z napędem hybrydowym i hybrydowym typu plug-in trafią do salonów miesiąc wcześniej.

Zaawansowana technologicznie kabina

Każdy aspekt wnętrza nowego Niro starannie zaprojektowano, aby wszystkim użytkownikom zapewnić estetycznie wykonaną i funkcjonalną kabinę.

Smukłe oparcia przednich foteli uwalniają dodatkową przestrzeń, zapewniając więcej miejsca na kolana pasażerów siedzących z tyłu. Umieszczone w oparciach porty USB-C zapewniają wygodę ładowania urządzeń zewnętrznych. Samochód przestał już być postrzegany wyłącznie jako środek lokomocji, który służy do przemieszczania się, dlatego nowe Niro jest funkcjonalnym uzupełnieniem przestrzeni życiowej.

 

Zakrzywiona deska rozdzielcza zapewnia łatwy dostęp do elementów sterowania. Dwa bezramkowe 10,25-calowe ekrany wyświetlają informacje dotyczące samochodu i jazdy oraz nawigacji. Dotykowy panel na środku umożliwia sterowanie zarówno systemem multimedialnym, jak klimatyzacją i minimalizuje liczbę elementów obsługi, które mogą rozpraszać kierowcę.

10-calowy wyświetlacz head-up (HUD) wyświetla najważniejsze informacje dotyczące jazdy, w tym prędkość, dane systemów asystujących i polecenia nawigacji bezpośrednio na przedniej szybie. Niezwykle wyraźna grafika jest wyświetlana bezpośrednio przed kierowcą, co pomaga zminimalizować ruch gałek ocznych w czasie jazdy, dzięki czemu zwiększa się komfort i bezpieczeństwo.

Wygodę użytkowania pojazdu podnosi elektrycznie otwierana pokrywa bagażnika, która otwiera się automatycznie po wykryciu kluczyka w pobliżu auta.

Wiesz już wszystko o nowym modelu NIRO
Jaki będzie następny krok?

Umów się na
jazdę testową

Sprawdź możliwości
finansowania

Zapytaj
o ofertę

Krzysztof Zarzycki

Kierownik Działu Sprzedaży Samochodów Nowych Kia

Tel.: 532 349 701
Email: krzysztof.zarzycki@mitcar.pl

Daniel Ratowski

Specjalista ds. Sprzedaży Samochodów Nowych Kia

Tel.: 533 500 738
Email: daniel.ratowski@mitcar.pl

Arkadiusz Paciorkowski

Specjalista DS. Sprzedaży Samochodów Nowych Kia

Tel.: 533 500 628
Email: arkadiusz.paciorkowski@mitcar.eu

Jacek Basoń

Specjalista DS. Sprzedaży Samochodów Nowych Kia

Tel.: 695 976 740
Email: jacek.bason@mitcar.pl

Maciej Bargenda

Specjalista ds. Sprzedaży Samochodów Nowych KIA

Tel.: 513 501 700
Email: maciej.bargenda@mitcar.pl

Jan Małysz

Specjalista ds. Sprzedaży Samochodów Nowych KIA

Tel.: 533 400 738
Email: jan.malysz@mitcar.pl