SPORTAGE HEV / PHEV

Sportage wyróżnia się niskim poziomem emisji i mnogością wariantów. Dostępna z czterema rodzajami napędu: Mild Hybrid, klasyczną hybrydą (HEV) i hybrydowym typu Plug-in (PHEV). Każdy oferowany jest również w wersji GT-Line. Którą wersję wybierzesz?

KIA SPORTAGE HEV / PHEV

Świat wokół nas się zmienia. Poszukujemy innowacji, zupełnie nowych rozwiązań. Takich, dzięki którym będziemy inaczej myśleć i funkcjonować. Nową Kia Sportage PHEV zaprojektowano w odpowiedzi na wyzwania współczesności. Zastosowano w niej najnowszy hybrydowy układ napędowy typu Plug-in, w którym akumulator wysokiego napięcia można ładować poprzez gniazdo zewnętrzne, np. w domu lub w miejscach publicznych.

Jednocześnie zadbano, by zamontowanie napędu hybrydowego nie miało negatywnego wpływu na wygodę pasażerów i w jak najmniejszym stopniu ograniczało przestrzeń bagażową. Akumulator wysokiego napięcia umieszczono centralnie, co zapewnia równomierne rozłożenie masy oraz zachowanie wygody i praktyczności wnętrza.

Jesteś zainteresowany tym modelem?

Jesteś zainteresowany tym modelem?

Przemyślana technologia

Za pomocą przycisku EV/HEV (Electric/Hybrid) w konsoli centralnej można wybierać tryb pracy napędu: elektryczny (EV) lub hybrydowy (HEV), czyli silnik elektryczny + silnik spalinowy. W trybie EV, idealnym do jazdy miejskiej, priorytet ma energia elektryczna, która pozwala na jazdę bezemisyjną*. W trybie HEV wykorzystywane są obydwa źródła energii, a przełączanie z napędu silnikiem benzynowym na napęd silnikiem elektrycznym odbywa się samoczynnie, w zależności od potrzeb.

Nowy standard przestronności

Oparcie siedzeń tylnych składane na płasko i dzielone w proporcji 40:20:40. Dzięki wygodnemu podziałowi tylnych siedzeń nową Kia Sportage można łatwo dostosować do potrzeb. Przewożenie sprzętu sportowego lub przedmiotów o dużych gabarytach nie sprawia kłopotu.

Wygodne siedzenia najwyższej jakości

Wszystkie siedzenia, dostępne w różnych dynamicznych kolorach, wykonano z miękkich w dotyku materiałów. Fotel kierowcy i fotel pasażera charakteryzują się zwiększonym komfortem i sportowym wyglądem.

Zawieszenie sterowane elektronicznie

Dzięki zmiennej charakterystyce tłumienia drgań nowoczesny układ elektro- nicznego sterowania zawieszeniem zapewnia optymalny komfort i pewność prowadzenia.

KLASA SAMA W SOBIE

Styl, najnowsze rozwiązania, wysoka wydajność napędu i usługi łączności — wszystko z myślą o Tobie. W nowej Kia Sportage Mild Hybrid znajdziesz to, czego potrzebujesz. Doskonałe połączenie najnowszego turbodoładowanego silnika benzynowego lub wysokoprężnego 1.6 z silnikiem elektrycznym, zasilanym z akumulatora o napięciu 48 V, obniża zużycie paliwa i emisję spalin. Elektroniczny system sterowania umożliwia odzyskiwanie energii kinetycznej podczas jazdy w trybie „żeglowania” oraz hamowania, a także pozwala uzyskać dodatkowy moment obrotowy w trakcie przyspieszania.

Zaawansowanym rozwiązaniom w dziedzinie napędu towarzyszy imponująca prezencja. Opływowy kształt, charakterystyczna czarna osłona chłodnicy czy oryginalne lampy LED. Dynamiczna sylwetka z dopracowanymi detalami i smukłymi liniami sprawia, że najnowsza Kia Sportage to samochód idealny na teraz i na przyszłość.

Spersonalizuj swoje auto i wybierz

Akcesoria

Szukasz akcesoriów
do swojego auta?

Szukasz akcesoriów
do swojego auta?

Pliki do pobrania

Cennik

KIA Sportage 2024

Cennik

KIA Sportage 2025

Akcesoria

KIA Sportage

Katalog

KIA Sportage

Jazda próbna 

Zapytaj o Ofertę 

Umów się do serwisu 

Samochody elektryczne