SPORTAGE HEV / PHEV

Sportage wyróżnia się niskim poziomem emisji i mnogością wariantów. Dostępna z czterema rodzajami napędu: Mild Hybrid, klasyczną hybrydą (HEV) i hybrydowym typu Plug-in (PHEV). Każdy oferowany jest również w wersji GT-Line. Którą wersję wybierzesz?

KIA SPORTAGE HEV / PHEV

Świat wokół nas się zmienia. Poszukujemy innowacji, zupełnie nowych rozwiązań. Takich, dzięki którym będziemy inaczej myśleć i funkcjonować. Nową Kia Sportage PHEV zaprojektowano w odpowiedzi na wyzwania współczesności. Zastosowano w niej najnowszy hybrydowy układ napędowy typu Plug-in, w którym akumulator wysokiego napięcia można ładować poprzez gniazdo zewnętrzne, np. w domu lub w miejscach publicznych.

Jednocześnie zadbano, by zamontowanie napędu hybrydowego nie miało negatywnego wpływu na wygodę pasażerów i w jak najmniejszym stopniu ograniczało przestrzeń bagażową. Akumulator wysokiego napięcia umieszczono centralnie, co zapewnia równomierne rozłożenie masy oraz zachowanie wygody i praktyczności wnętrza.

Jesteś zainteresowany tym modelem?

Przemyślana technologia

Za pomocą przycisku EV/HEV (Electric/Hybrid) w konsoli centralnej można wybierać tryb pracy napędu: elektryczny (EV) lub hybrydowy (HEV), czyli silnik elektryczny + silnik spalinowy. W trybie EV, idealnym do jazdy miejskiej, priorytet ma energia elektryczna, która pozwala na jazdę bezemisyjną*. W trybie HEV wykorzystywane są obydwa źródła energii, a przełączanie z napędu silnikiem benzynowym na napęd silnikiem elektrycznym odbywa się samoczynnie, w zależności od potrzeb.

Nowy standard przestronności

Oparcie siedzeń tylnych składane na płasko i dzielone w proporcji 40:20:40. Dzięki wygodnemu podziałowi tylnych siedzeń nową Kia Sportage można łatwo dostosować do potrzeb. Przewożenie sprzętu sportowego lub przedmiotów o dużych gabarytach nie sprawia kłopotu.

Wygodne siedzenia najwyższej jakości

Wszystkie siedzenia, dostępne w różnych dynamicznych kolorach, wykonano z miękkich w dotyku materiałów. Fotel kierowcy i fotel pasażera charakteryzują się zwiększonym komfortem i sportowym wyglądem.

Zawieszenie sterowane elektronicznie

Dzięki zmiennej charakterystyce tłumienia drgań nowoczesny układ elektro- nicznego sterowania zawieszeniem zapewnia optymalny komfort i pewność prowadzenia.

KLASA SAMA W SOBIE

Styl, najnowsze rozwiązania, wysoka wydajność napędu i usługi łączności — wszystko z myślą o Tobie. W nowej Kia Sportage Mild Hybrid znajdziesz to, czego potrzebujesz. Doskonałe połączenie najnowszego turbodoładowanego silnika benzynowego lub wysokoprężnego 1.6 z silnikiem elektrycznym, zasilanym z akumulatora o napięciu 48 V, obniża zużycie paliwa i emisję spalin. Elektroniczny system sterowania umożliwia odzyskiwanie energii kinetycznej podczas jazdy w trybie „żeglowania” oraz hamowania, a także pozwala uzyskać dodatkowy moment obrotowy w trakcie przyspieszania.

Zaawansowanym rozwiązaniom w dziedzinie napędu towarzyszy imponująca prezencja. Opływowy kształt, charakterystyczna czarna osłona chłodnicy czy oryginalne lampy LED. Dynamiczna sylwetka z dopracowanymi detalami i smukłymi liniami sprawia, że najnowsza Kia Sportage to samochód idealny na teraz i na przyszłość.

Spersonalizuj swoje auto i wybierz

Akcesoria

Szukasz akcesoriów
do swojego auta?

Pliki do pobrania

Cennik

KIA Sportage 2022

Cennik

KIA Sportage 2023

Akcesoria

KIA Sportage

Katalog

KIA Sportage

Jazda próbna 

Zapytaj o Ofertę 

Umów się do serwisu 

Samochody elektryczne