Kia Stinger

To stylowe auto zachwyca imponującymi osiągami, wyrafinowaną elegancją i nowoczesnymi technologiami. Zaprojektowany w stylu gran turismo o dynamicznej stylistyce. Najwięcej ciekawych detali jest w przedniej partii nadwozia, gdzie widzimy  pionowe otwory w zderzaku, mające dostarczać powietrze do chłodzenia hamulców, reflektory o nieregularnym kształcie, oraz dwa małe wloty powietrza na masce silnika. Z tyłu ostro zakończona bryła karoserii w wersjach benzynowych została wyposażona w aż cztery owalne końcówki układu wydechowego oraz efektowny dyfuzor. Zaś światła wykonano w technologii LED.

Kia Stinger GT Mitcar
Kia Stinger Mitcar
Kia Stinger Mitcar
Kia Stinger Mitcar
Kia Stinger Mitcar

Dynamiczna stylistyka nadwozia znajduje kontynuację we wnętrzu. Jak informuje producent wiele detali miało swoją inspirację w tematyce lotniczej. To na przykład okrągłe otwory wentylacji, które są zarówno z przodu, jak i z tyłu kabiny. Za grubą, obszytą skórą kierownicą mieszczą się dwa duże analogowe zegary z czerwonymi wskazówkami oprawione metalowym wykończeniem. Fotele pokryto miękką skórą Nappa. Z kolei w topowej wersji GT przednie fotele zostały wyprofilowane w sportowym stylu, zaś na zagłówkach znalazły się tłoczone napisy “GT”. Środkowa konsola ma dwie wyraźnie zaznaczone części, które tworzą system multimedialny z 7- lub 8-calowym dotykowym wyświetlaczem oraz elementy obsługi klimatyzacji w dolnej części.

Stinger występuje w trzech wersjach silnikowych. Podstawową jednostką napędową jest turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 2 litrów i mocy 255 KM. Drugim silnikiem benzynowym jest jednostka V6, z podwójnym doładowaniem, o pojemności 3,3 litra generująca moc 370 KM, która napędza wersję GT. Według danych fabrycznych z tym motorem auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 4,9 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 270 km/ uzupełnieniem dwóch silników benzynowych jest 2,2-litrowy turbodoładowany silnik Diesla o mocy 202 KM. Wszystkie jednostki napędowe współpracują z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów, która może pracować w jednym z pięciu trybów.

Kia Stinger Mitcar
- Kia Stinger
Kia Stinger

Celem, który przyświecał twórcom modelu Stinger, było skonstruowanie pojazdu, który dawałoby kierowcy pełną kontrolę nad nim i zapewniał najwyższy komfort. Kia Stinger została wyposażona w intuicyjne w obsłudze, zaawansowane rozwiązania w zakresie inteligentnej łączności, komfortu oraz rozrywki min:

HEAD-UP DISPLAY- wszystkie niezbędne informacje w zasięgu wzroku: prędkość, wskazania nawigacji, system audio, tempomat.

SYSTEM AUDIO HARMAN/KARDON Z 15 GŁOŚNIKAMI – zaawansowany system audio QuantumLogic Sorround Sound z technologią Clari-Fi oraz umieszczonymi pod fotelami wzmacniaczami zapewnia dźwięk doskonałej jakości we wnętrzu auta. Podczas jazdy poczujesz się jak na sali koncertowej.

ANDROID AUTO ORAZ APPLE CARPLAY –  pozwala korzystać podczas jazdy z dostępu do aplikacji i danych, które masz w swoim smartfonie. Możesz włączyć nawigację, ulubiona muzykę albo zadzwonić czy wysłać wiadomość za pomocą komend głosowych.

USŁUGI KIA CONNECTED SERVICES Z ROZWIĄZANIAMI TOMTOM – zawsze warto wiedzieć, co czeka na drodze. Kia Connected Services z rozwiązaniami Tom Tom dostarczają kierowcy aktualnych informacji na temat pogody, ruchu drogowego, punktów pomiarów prędkości oraz miejsc na trasie.

SYSTEM MONITOROWANIA OTOCZENIA POJAZDU Z KAMERĄ 360 – podczas parkowania najlepiej byłoby móc zobaczyć otoczenie pojazdu z góry. W Kia Stinger jest to możliwe dzięki kamerom, umieszczonym po bokach z przodu i z tyłu auta.

FUNKCJA AUTOMATYCZNEGO OTWIERANIA I ZAMYKANIA POKRYWY BAGAŻNIKA – wystarczy zbliżyć się do samochodu mając przy sobie kluczyk, a pokrywa bagażnika otworzy się automatycznie.

 

Kia Stinger jest wyposażona w innowacyjne technologie DRIVE WiSE(5). Stanowią one nieocenione wsparcie dla kierowcy podczas jazdy. Wykrywają potencjalne zagrożenia i powiadamiają o nich. A w razie konieczności reagują, rozpoczynając na przykład proces hamowania.

Kia Stinger Mitcar

AKTYWNY TEMPOMAT

Płynna i bezpieczna jazda podczas długich podróży.

Dzięki aktywnemu tempomatowi Stinger utrzymuje wybraną wcześniej prędkość i

dostosowuje odległość od pojazdów z przodu,

w zależności od potrzeby przyspieszając lub hamując.

- Kia Stinger

SYSTEM POWIADAMIANIA O ZMĘCZENIU KIEROWCY

Senność lub rozkojarzenie za kierownicą mogą stanowić zagrożenie.

System powiadamiania o zmęczeniu monitoruje zachowanie kierowcy

 i ostrzega go, jeśli wykryje spadek koncentracji.

Kia Stinger

SYSTEM WYKRYWANIA RYZYKA KOLIZJI

Systemy wykrywania ryzyka kolizji (FCA) zintegrowany z automatycznym systemem hamowania awaryjnego (AEB) może wykryć potencjalne zderzenie z innym pojazdem lub pieszym i doprowadzić do zatrzymania samochodu.

Dzięki specjalnemu radarowi na zderzaku i kamerze na przedniej szybie, system wykrywa zagrożenia i powiadamia o nich kierowcę. W razie braku reakcji, może uruchomić proces hamowania.

Kia Stinger

SYSTEM OSTRZEGANIA O NIEZAMIERZONEJ ZMIANIE PASA RUCHU

Wystarczy chwila nieuwagi, aby podczas jazdy samochód zjechał ze swojego pasa. Nie musisz się jednak tym martwić.

System ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu w Stinger poinformuje o tym kierowcę, a następnie może dokonać korekty toru jazdy.

Kia Stinger

ZAAWANSOWANY SYSTEM ROZPOZNAWANIA ZNAKÓW

System rozpoznawania znaków działa w oparciu o wbudowana kamerę.

Dzięki niej powiadamia o aktualnych ograniczeniach prędkości i zakazie wyprzedzania wyświetlają się na ekranie systemu nawigacji.

Kia Stinger GT Mitcar

FUNKCJA AUTOMATYCZNEGO PRZEŁĄCZANIA ŚWIATEŁ

 DROGOWYCH NA MIJANIA

Bezpieczna jazda także po zmroku.

Asystent świateł wykrywa reflektory samochodów jadących z przodu i kiedy to konieczne,

automatycznie przełącza światła z drogowych na mijania.