Kia Rio

Rio to idealne auto miejskie na co dzień. Zadziwia niespotykaną w swojej klasie przestronnością. Samochód jest bardzo praktyczny – siedzenia z tyłu można składać, jeszcze bardziej zwiększając przestrzeń bagażnika o i tak zaskakująco dużej objętości 325 litrów. Niezwykle przydatny jest też czujnik deszczu, który po wykryciu opadów sam włącza wycieraczki. W chłodny dzień każdego ucieszą podgrzewane fotele i kierownica. Dodatkowym atutem auta jest bezkluczykowy system otwierania i zamykania pokrywy bagażnika.

Sportowy charakter i najnowsze rozwiązania technologiczne. Opływowa, muskularna sylwetka to zapowiedź niezapomnianych wrażeń podczas jazdy. Rio przyciąga wzrok charakterystycznym dla Kia grillem chłodnicy, nowymi, 17-calowymi obręczami kół, efektownymi, dwufunkcyjnymi reflektorami projekcyjnymi i światłami do jazdy dziennej LED oraz starannie dopracowanymi detalami.

- Kia Rio
- Kia Rio

Usługi Kia Connected Services dostarczają kierowcy informacji o natężeniu w ruchu drogowym oraz punktach pomiaru prędkości. 7-calowy, kolorowy ekran dotykowy wyświetla informacje systemu nawigacji oraz obraz z kamery cofania.
Urządzenie posiada także wbudowany interfejs do obsługi Android Auto™ i Apple CarPlay™ .Innowacyjna Kia Rio jest zwrotna, dynamiczna, a jazda nią jest płynna i przyjemna. Wybierz najlepszą dla swoich potrzeb wersję silnika i skrzyni biegów. Kia Rio dostępna jest z silnikiem 1.2 DOHC, który zapewnia równowagę pomiędzy wysokimi osiągami i wydajnością, oraz 1.4 DOHC, z 6-biegową skrzynią mechaniczną lub 4-biegową automatyczną.

Poznaj technologie DRIVE WISE – innowacyjne systemy bezpieczeństwa Kia. To nowoczesne rozwiązania, które pomagają wykrywać potencjalne zagrożenia na drodze i unikać ryzyka kolizji. Korzystanie z nich zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy i sprawia, że czas spędzony za kierownicą to prawdziwa przyjemność.

- Kia Rio

System hamowania awaryjnego

Wykorzystując radar na przednim zderzaku i kamerę na szybie układ autonomicznego hamowania awaryjnego w Rio pomaga uniknąć lub zminimalizować skutki kolizji. Jeśli wykryje pojazd lub pieszego (5), powiadamia o tym kierowcę. W przypadku braku reakcji system sam rozpoczyna proces hamowania.

- Kia Rio

Ostrzeganie o zmianie pasa ruchu

Dzięki kamerze umieszczonej na przedniej szybie, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu zaalarmuje kierowcę, jeśli auto nagle przekroczy linię jezdni bez użycia kierunkowskazu.

- Kia Rio

Systemy bezpieczeństwa

Kia Rio została wyposażona w 6 poduszek powietrznych i całą gamę nowoczesnych systemy bezpieczeństwa, takich jak system monitorowania ciśnienia w oponach (Tyre Pressure Monitoring System) czy czujniki parkowania. W trudniejszych warunkach na drodze nieocenionym wsparciem dla kierowcy będzie system stabilizacji toru jazdy (Electronic Stability Control), zarządzania stabilnością auta (Vehicle Stability Management) oraz układ wspomagający ruszanie na wzniesieniu (Hill Start Assist Control).

- Kia Rio