Kia Picanto

- Kia Picanto

Nowoczesna i dynamiczna Kia Picanto odmieni Twoją codzienność. Projekcyjne reflektory przednie ze światłami do jazdy dziennej LED dodają jej charakteru, a kierunkowskazy LED podkreślają styl. Wnętrze jest zaskakująco przestronne, jak na niewielkie auto. Uwagę przyciąga ergonomiczna deska rozdzielcza z satynowymi akcentami, a kolorowe wstawki i stylowe otwory nawiewu powietrza dodają charakteru.

Dzięki obszernemu wnętrzu – jednemu z największych w klasie – Picanto stwarza mnóstwo możliwości. Zaskakuje ilością miejsca dla pasażerów i na pakunki. Funkcjonalny bagażnik ma pojemność aż 255 litrów. Można go jeszcze bardziej powiększyć, składając za pomocą jednego przycisku tylne siedzenia, dzielone w proporcji 60:40. Dzięki zaawansowanej kamerze cofania, nawet skomplikowane manewry i parkowanie są o wiele łatwiejsze. Picanto posiada interfejs do obsługi Android Auto™ oraz Apple CarPlay™, dzięki czemu podczas jazdy będziesz zawsze na bieżąco. Usługi Kia Connected Services z rozwiązaniami TomTom dostarczają informacji o natężeniu w ruchu drogowym oraz punktach pomiaru prędkości. Zobaczysz je na 7-calowym, funkcjonalnym ekranem dotykowym.

- Kia Picanto
- Kia Picanto

Aby maksymalnie chronić wszystkich pasażerów podczas ewentualnej kolizji, Picanto zostało wyposażone w liczne systemy bezpieczeństwa biernego. Poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, dwie poduszki boczne z przodu oraz kurtyny powietrzne oferujemy w standardzie. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi solidna konstrukcja nadwozia.

Aktywne systemy bezpieczeństwa w Picanto pomagają unikać niespodzianek na drodze. ABS zapobiegają blokowaniu się kół podczas hamowania, a układ stabilizacji toru jazdy zwiększa jego efektywność i kontrolę nad pojazdem. Ruszanie na wzniesieniu jest o wiele łatwiejsze, dzięki systemowi wspomagającemu ruszanie na podjazdach. Układ autonomicznego hamowania awaryjnego AEB z trybem miejskim i pozamiejskim wykrywa inne pojazdy i powiadamia o nich kierowcę. Sygnał ostrzegawczy, a w przypadku braku reakcji rozpoczęcie hamowania minimalizują ryzyko kolizji.

Picanto jest dostępne z oszczędnym i efektywnym silnikiem 1.0 MPI, który doskonale sprawdza się zwłaszcza w mieście. Jeśli wolisz bardziej dynamiczny styl jazdy, wybierz jednostkę 1.2 MPI o mocy 84 KM, która zapewnia świetne osiągi przy jednoczesnej niskiej emisji zanieczyszczeń.

GT LINE

Sylwetka Picanto GT Line jest zachwycająca pod każdym kątem. Dynamiczna, wyrazista, sportowa linia jest idealna dla tych, którzy lubią się wyróżniać, a za kierownicą szukają emocjonujących wrażeń. Stylu dodają wyraźnie zaznaczona linia grilla chłodnicy i nisko osadzone otwory wlotu, a charakteru zdecydowana kolorystyka, sportowe akcenty po bokach i z tyłu oraz połyskujące wloty powietrza. Dynamiczne linie nadwozia oraz podwójna końcówka układu wydechowego nie pozostawiają żadnych wątpliwości: Picanto GT Line to auto dla tych, którzy kochają sportowy styl.

Sportowy wygląd to nie wszystko. Aby prowadzenie Picanto GT Line dostarczało prawdziwej przyjemności i wrażeń, wyposażyliśmy je w innowacyjny system Torque Vectoring. Zapewnia on optymalny rozdział momentu obrotowego na poszczególne koła i lepsze panowanie nad pojazdem podczas wchodzenia w zakręty. Nadwozie Picanto zostało skonstruowane z zaawansowanej technologicznie stali o wysokiej wytrzymałości (AHSS), co obniża poziom hałasu i wibracji.

- Kia Picanto