KIA OPTIMA KOMBI PLUG-IN HYBRID

Nowatorski design w Kia Optima kombi Plug-in Hybrid

Dynamiczne linie sylwetki i mocno zaakcentowany przód zdecydowanie wyróżniają to auto na drodze. Intrygujące detale, takie jak błękitne wstawki w grillu chłodnicy czy oszczędne reflektory LED podkreślają ekologiczny charakter auta. Stylu dodają mu charakterystyczne, aerodynamiczne otwory wlotu powietrza oraz 17-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich. W wyrafinowanym, przestronnym wnętrzu tego samochodu od pierwszej chwili poczujesz się komfortowo. Na czytelny, dużym ekranie dotykowym znajdziesz informację o aktualnym poziomie zużycia energii oraz trybie jazdy. Możesz także sprawdzić szczegółowe dane nt. poziomu naładowania baterii, stylu jazdy i wydajności na ekranie systemu nawigacji. Tam też znajdziesz najbliższą stację ładowania. Całości dopełniają komfortowe i eleganckie fotele z jasnej skóry.

- KIA OPTIMA KOMBI PLUG-IN HYBRID
- KIA OPTIMA KOMBI PLUG-IN HYBRID

Wszechstronna i praktyczna

Przestrzeń bagażowa to aż 440 l, co pozwala na zapakowanie do auta mnóstwa rzeczy. Jeśli będziesz potrzebować przewieźć coś naprawdę dużego, wystarczy złożyć tylne siedzenia, dzielone w proporcji 40:20:40. Dzięki specjalnemu systemowi mocowań można być pewnym, że podczas podróży bagaż będzie bezpieczny. System multimedialy w Kia Optima kombi Plug-in Hybrid jest przystosowany do współpracy z aplikacją Android Auto™ i Apple CarPlay™. Pozwala to na korzystanie ze smartfona i bycie w kontakcie ze światem bez odrywania wzroku od kierownicy. Usługi Kia Connected Services z rozwiązaniami TomTom dostarczają aktualnych informacji o punktach pomiaru prędkości, prognozie pogody oraz natężeniu w ruchu drogowym.

Kia Optima kombi Plug-in Hybrid przenosi technologię hybrydową w zupełnie nowy wymiar. Zaskoczy Cię jej wydajność i duży zasięg silnika elektrycznego. Dzięki dwóm silnikom: benzynowemu i elektrycznemu jazda samochodem jest przyjemna i przede wszystkim ekonomiczna. Długa, 7-letnia gwarancja Kia obejmuje także baterię. Zaawansowany układ hybrydowy daje możliwość korzystania z silnika benzynowego, elektrycznego lub obu jednocześnie – w zależności od warunków. System hamowania regeneratywnego wykorzystuje energię kinetyczną do ładowania baterii. Optima Plug-in Hybrid jest wyposażona w gniazdo 220 V oraz łatwą w obsłudze ładowarkę, z której można korzystać w warunkach domowych. Samochód jest wyposażony w jednostkę benzynową 2.0 GDi oraz niezwykle wydajny silnik elektryczny. Dzięki temu podczas jazdy można korzystać z napędu benzynowego, elektrycznego lub ich połączenia, mając do dyspozycji moc 205 KM i dzięki wydajnej baterii aż 62 km zasięgu silnika elektrycznego.

- KIA OPTIMA KOMBI PLUG-IN HYBRID

DRIVE WiSE

Poznaj technologie DRIVE WISE – innowacyjne systemy bezpieczeństwa Kia. To nowoczesne rozwiązania, które pomagają wykrywać potencjalne zagrożenia na drodze i unikać ryzyka kolizji. Korzystanie z nich zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy i sprawia, że czas spędzony za kierownicą to prawdziwa przyjemność.

- KIA OPTIMA KOMBI PLUG-IN HYBRID

Układ autonomicznego hamowania

Wykorzystując radar na przednim zderzaku i kamerę na szybie

układ autonomicznego

hamowania awaryjnego pomaga uniknąć lub

zminimalizować skutki kolizji.

- KIA OPTIMA KOMBI PLUG-IN HYBRID

Asystent parkowania

Kia Auto Park Assist

pomaga kierowcy zająć równoległe lub prostopadłe miejsce postojowe.

Układ ten przydaje się również podczas wyjeżdżania z równoległego miejsca postojowego.

- KIA OPTIMA KOMBI PLUG-IN HYBRID

Ostrzeganie o niezamierzonej zmianie pasa

System ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu poinformuje kierowcę,

a następnie może dokonać korekty toru jazdy,

jeśli samochód zacznie zjeżdżać ze swojego pasa bez użycia kierunkowskazu.

- KIA OPTIMA KOMBI PLUG-IN HYBRID

Aktywny tempomat

Czujnik radarowy monitoruje odległość od poprzedzającego pojazdu. Pojazd samodzielnie przyspiesza i hamuje, utrzymując prędkość zaprogramowaną przez kierowcę.