Umów się na
jazdę testową

Sprawdź możliwości
finansowania

Zapytaj
o ofertę

To stylowe auto zachwyca imponującymi osiągami, wyrafinowaną elegancją i nowoczesnymi technologiami. Zaprojektowany w stylu gran turismo o dynamicznej stylistyce. Najwięcej ciekawych detali jest w przedniej partii nadwozia, gdzie widzimy  pionowe otwory w zderzaku, mające dostarczać powietrze do chłodzenia hamulców, reflektory o nieregularnym kształcie, oraz dwa małe wloty powietrza na masce silnika. Z tyłu ostro zakończona bryła karoserii w wersjach benzynowych została wyposażona w aż cztery owalne końcówki układu wydechowego oraz efektowny dyfuzor. Zaś światła wykonano w technologii LED.

Dynamiczna stylistyka nadwozia znajduje kontynuację we wnętrzu. Jak informuje producent wiele detali miało swoją inspirację w tematyce lotniczej. To na przykład okrągłe otwory wentylacji, które są zarówno z przodu, jak i z tyłu kabiny. Za grubą, obszytą skórą kierownicą mieszczą się dwa duże analogowe zegary z czerwonymi wskazówkami oprawione metalowym wykończeniem. Fotele pokryto miękką skórą Nappa. Z kolei w topowej wersji GT przednie fotele zostały wyprofilowane w sportowym stylu, zaś na zagłówkach znalazły się tłoczone napisy “GT”. Środkowa konsola ma dwie wyraźnie zaznaczone części, które tworzą system multimedialny z 7- lub 8-calowym dotykowym wyświetlaczem oraz elementy obsługi klimatyzacji w dolnej części.

Stinger występuje w trzech wersjach silnikowych. Podstawową jednostką napędową jest turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 2 litrów i mocy 255 KM. Drugim silnikiem benzynowym jest jednostka V6, z podwójnym doładowaniem, o pojemności 3,3 litra generująca moc 370 KM, która napędza wersję GT. Według danych fabrycznych z tym motorem auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 4,9 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 270 km/ uzupełnieniem dwóch silników benzynowych jest 2,2-litrowy turbodoładowany silnik Diesla o mocy 202 KM. Wszystkie jednostki napędowe współpracują z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów, która może pracować w jednym z pięciu trybów.

Kia Stinger jest wyposażona w innowacyjne technologie DRIVE WiSE(5). Stanowią one nieocenione wsparcie dla kierowcy podczas jazdy. Wykrywają potencjalne zagrożenia i powiadamiają o nich. A w razie konieczności reagują, rozpoczynając na przykład proces hamowania.

Wiesz już wszystko o modelu STINGER
Jaki będzie następny krok?

Umów się na
jazdę testową

Sprawdź możliwości
finansowania

Zapytaj
o ofertę

Krzysztof Zarzycki

Kierownik Działu Sprzedaży Samochodów Nowych Kia

Tel.: 532 349 701
Email: krzysztof.zarzycki@mitcar.pl

Daniel Ratowski

Specjalista ds. Sprzedaży Samochodów Nowych Kia

Tel.: 533 500 738
Email: daniel.ratowski@mitcar.pl

Arkadiusz Paciorkowski

Specjalista DS. Sprzedaży Samochodów Nowych Kia

Tel.: 533 500 628
Email: arkadiusz.paciorkowski@mitcar.eu

Jacek Basoń

Specjalista DS. Sprzedaży Samochodów Nowych Kia

Tel.: 695 976 740
Email: jacek.bason@mitcar.pl

Maciej Bargenda

Specjalista ds. Sprzedaży Samochodów Nowych KIA

Tel.: 513 501 700
Email: maciej.bargenda@mitcar.pl

Jan Małysz

Specjalista ds. Sprzedaży Samochodów Nowych KIA

Tel.: 533 400 738
Email: jan.malysz@mitcar.pl