Forester

Tworzone z myślą o nieustraszonych, projektowane dla odważnych. Oto samochody Subaru, które będą przy Tobie zawsze, gdy świat spróbuje Cię zaskoczyć przeciwnościami swojej dzikiej i nieprzewidywalnej natury. Właśnie w takich sytuacjach, których nikt nie jest w stanie zaplanować, możesz liczyć na pewność prowadzenia i na spokój ducha, który sprawi, że bezpiecznie dotrzesz do celu. Wszystko to oferuje Forester – samochód, który wspiera cię w pokonywaniu przeciwności losu i dążeniu do realizacji każdego marzenia, pasji i celu.
Zrównoważony projekt dla równowagi w Twoim życiu.
W życiu zawsze chodzi o równowagę. Bycie precyzyjnym, rozsądnym, w pokonywaniu każdej, nawet ekstremalnej przeszkody i wytrwałość w dążeniu do celu – to bardzo ważne cechy, które każdy chciałby widzieć u siebie i otaczającym nas świecie. Forester, w każdym najmniejszym szczególe, stworzony został po to, by dawać satysfakcję. Jest przecież wzorem SUV-a, który odnajduje równowagę w prowadzeniu i stabilności. SUV-a który jest „w sam raz”. Nie przesadnie duży i nie za mały, z dynamicznymi, a jednocześnie oszczędnymi silnikami.To idealny partner na dłuższą metę. Zaprojektowany tak, by chronić i zapewniać bezpieczeństwo Tobie i twojej rodzinie. To niebywale wszechstronny samochód, by zawsze dawać dodatkowe wsparcie.

- Forester
- Forester

Śmiały wygląd i możliwości, aby osiągnąć więcej
Prawdziwa wytrzymałość to mieszanka skromności, siły i odporności. Forester posiada te wszystkie cechy, zawarte w nadwoziu o mocnym kształcie. Wyraziste kontury, a jednocześnie jeszcze więcej stylu niż kiedykolwiek, sprawiają, że Forester cieszy oko.
Wydajność w każdych warunkach. Możliwości przy każdej pogodzie.
2-litrowa jednostka napędowa SUBARU BOXER DIESEL została połączona z innowacyjną, bezstopniową skrzynią biegów Lineartronic CVT, co umożliwiło uzyskanie jeszcze mniejszego spalania i jednocześnie większą radość z użytkowania. Teraz możesz korzystać z pewności jaką daje użytkowanie Symmetrical AWD jednocześnie mając do dyspozycji płynność działania skrzyni biegów Lineartronic CVT, dzięki czemu moc płynąca z doładowanego silnika SUBARU BOXER DIESEL jest jeszcze lepiej wykorzystywana.

X-MODE*
Dzięki mocnej i wydajnej charakterystyce, silnik SUBARU BOXER DIESEL jest wspaniałym wyborem na ciężkie warunki drogowe. W połączeniu ze skrzynią biegów Lineartronic CVT będziesz mógł skorzystać z trybu X-MODE. Za naciśnięciem przycisku Twój Forester wspomoże Cię, sterując parametrami silnika, skrzyni biegów oraz hamulców, abyś mógł podjąć, z pełną wiarą w sukces, wszelkie wyzwania jakie napotkasz na swojej drodze.
** Wyposażenie opcjonalne.

Esencja osiągów
Podróżuj, zwiedzaj, szukaj wyzwań. Już nigdy nie przeoczysz żadnej przygody. Zabierz na pokład rodzinę lub przyjaciół. Transportuj ładunek. Holuj przyczepę. Przecież właśnie tego oczekujesz od SUV-a, który pozwoli Ci pokonać prawie każdą drogę, którą uznasz za wartą zwiedzenia. A dzięki „płaskiemu” silnikowi SUBARU BOXER nie ma znaczenia, że nowy Forester jest wysoki – gdyż środek ciężkości pojazdu znajduje się tak nisko, jak zawsze. Prowadzenie samochodu będzie teraz lepsze i łatwiejsze niż kiedykolwiek.

- Forester