Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne.
Nie dzieje się to bez powodu – zamiana samochodów spalinowych na elektryki to niebagatelne korzyści nie tylko dla kierowcy, ale także dla środowiska. Dostrzega to Kia proponując auta elektryczne łączące nowoczesną przyjazną środowisku technologię z fantastycznym designem. Najlepszymi tego dowodami są Kia EV6, Kia e-Niro czy Kia e-Soul.

W salonie Kia Mitcar świadomie stawiamy na elektryki jako technologię przyszłości. Oto 5 głównych zalet korzystania z samochodów elektrycznych:

 

1. Samochód elektryczny Kia to nowoczesny, przyjemny dla oka wygląd.

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne – również w przypadku samochodów. Auta elektryczne Kia od razu przykuwają uwagę potencjalnych nabywców, bo wyróżniają się nowoczesnym, pełnym harmonii i lekkości designem. Te nowe rozwiązania projekcyjne wynikają z innej budowy elektryków. W przeciwieństwie do samochodów spalinowych, które mają pod maską stosunkowo duży silnik, skrzynię biegów oraz pozostały tzw. osprzęt, nowoczesne auta elektryczne posiadają napęd i skrzynię biegów kompaktowych rozmiarów, a baterie – mimo stosunkowo dużej wagi – są płaskie, dzięki czemu zajmują mało miejsca. Ułożenie baterii w podłodze auta elektrycznego pozwala na perfekcyjne wyważenie pojazdu i położenie środka ciężkości samochodu znacznie redukujące wpływ siły odśrodkowej na pasażerów.

Dzięki takiej budowie możliwe było m.in. inne ukształtowanie przodu samochodu, wykorzystanie oświetlenia wykonanego całkowicie w technologii LED czy zaprojektowanie inaczej pasów przednich.

Samochody elektryczne Kia to całkiem nowa jakość i estetyczne doznania. Nie wierzysz – Umów się na jazdę próbną Kia EV6, Kia e-Niro czy Kia e-Soul

2. Elektryczne samochody Kia – Komfortowa jazda dla kierowcy i przyjemna podróż dla pasażerów.

Obsługa samochodu elektrycznego nie jest skomplikowana – możesz się do niego przesiąść choćby dziś i bez problemu prowadzić go tak, jak ten z automatyczną skrzynią biegów. Co więcej, auto elektryczne ma skrzynię biegów z mniejszą liczbą przełożeń, nie posiada także sprzęgła – jedynie pedał gazu i hamulec. Natomiast na desce rozdzielczej nowoczesnych modeli Kia, zamiast obrotomierza i wskaźnika poziomu paliwa, znajduje się nowoczesny wskaźnik, informujący o poziomie energii w bateriach. Ponadto, system sterowania samochodem został opracowany zgodnie z zasadą jedności kierowcy z autem dla maksymalnej wygody kierowcy.

To wszystko sprawia, że siedzenie za kierownicą elektryka Kia jest prostsze i wygodniejsze niż w przypadku samochodu spalinowego. Nie wierzysz – Umów się na jazdę próbną Kia EV6, Kia e-Niro czy Kia e-Soul

Cechami samochodu elektrycznego, które doceni nie tylko kierowca, ale także pasażerowie, są liniowe przyspieszenie, płaska podłoga w przedziale bagażowym oraz bardziej przestronne i wygodniejsze niż w samochodach spalinowych wnętrze – co jest możliwe m.in. dzięki brakowi tunelu wewnętrznego.

Elektryczny napęd oraz doskonale skonstruowana kabina to znaczne ograniczenie szumu w drodze w porównaniu z autami z tradycyjnym silnikiem. Sami sprawdziliśmy w salonie Mitcar Warszawa – kierowcy i pasażerowie wrażliwi na hałas odczuwają znaczną ulgę podczas jazdy.

Auta elektryczne Kia EV6, Kia e-Niro czy Kia e-Soul posiadają wszystkie udogodnienia, wykorzystywane w autach spalinowych, w tym klimatyzację czy ogrzewanie, a także rozbudowany system multimedialny.

Podróż autem jeszcze nigdy nie była tak komfortowa. Nie wierzysz – Umów się na jazdę próbną Kia EV6, Kia e-Niro czy Kia e-Soul

3. Elektryczna Kia – Najwyższe standardy bezpieczeństwa

Podróż autem musi być nie tylko wygodna i przyjemna, ale przede wszystkim bezpieczna.

To wszystko zapewniają elektryczne modele Kia. Zapewniają one niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa. Są wyposażone, tak jak auta spalinowe, w poduszki powietrzne oraz pirotechniczne napinacze pasów bezpieczeństwa, ale oprócz tego mają także wyświetlacz, przekazujący najważniejsze informacje i ostrzeżenia (m.in. z nawigacji), system kamer 360°, ułatwiający parkowanie, adaptacyjne oświetlenie oraz system wykrywający znużenie kierowcy. Do sterowania wymienionymi systemami służy praktyczne, wielofunkcyjne pokrętło.

Co ciekawe, Amerykański Ubezpieczeniowy Instytut Bezpieczeństwa Drogowego (IIHS), wykazał, że auta elektryczne są bezpieczniejsze niż spalinowe – elektryki przechodziły rygorystyczne zderzeniowe testy (obejmujące m.in. uderzenia boczne, najechanie od tyłu i dachowanie!) o wiele lepiej. Jest to zasługa umieszczonych w podłodze akumulatorów – ich waga sprawia, że samochód jest bardziej stabilny, cięższy i lepiej wyważony, dzięki czemu auto jest bardziej odporne na uderzenia boczne, a na pasażerów działają mniejsze siły odśrodkowe. Dzięki temu, w razie ewentualnego wypadku, poniesione szkody i obrażenia są znacznie mniejsze.

Najlepszym przykładem jest nowa KIA Sorento (dostępna w wersji hybrydowej i plug-in), która została odznaczona nagrodą Top Safety 2021 w kategorii SUV. Auto otrzymało najwyższe noty także w testach Euro NCAP.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich pasażerów, wybierając samochody elektryczne.

4. Samochody elektryczne Kia a korzyści finansowe.

Wybór samochodu elektrycznego to nie tylko wygoda i bezpieczeństwo, ale i ulga dla portfela. Przy zakupie można skorzystać z państwowego dofinansowana, a to dopiero początek zalet korzystania z niego – eksploatacja auta elektrycznego to możliwość darmowego parkowania, korzystania z bus pasów (i omijania w ten sposób korków), bezproblemowy wjazd do centrów miast i tzw. stref ekologicznych.

Również ładowanie baterii jest tańsze niż benzyna czy olej silnikowy, a do tego auto można naładować nawet we własnym domu, co zajmuje od kilku do kilkunastu godzin (w zależności od pojemności baterii). Oprócz tego zarówno w Polsce, jak i zagranicą, istnieje sieć tzw. szybkich stacji ładowania, z których można wyruszyć w dalszą drogę z naładowaną baterią już po 30-40 minutach. Niektóre stacje są darmowe, natomiast te płatne oferują możliwość wyrobienia karty stałego klienta, co pozwoli obniżyć koszty.

Niższe są także koszty serwisowania – wystarczy pamiętać jedynie o dolewaniu płynu do spryskiwaczy, wymianie piór wycieraczek, dbaniu o opony i geometrię zawieszenia oraz serwisowaniu klimatyzacji i wymianie filtru kabinowego. Auto wymaga też ochrony przed upałem i mrozem, które mogą mieć szkodliwy wpływ na baterię. Tu lista obowiązków się kończy.

Samochód elektryczny Kia to prosty sposób na oszczędność czasu i pieniędzy.

5. Samochody elektryczne Kia – ulga dla środowiska.

To chyba jedno z pierwszych skojarzeń z samochodami elektrycznymi – brak spalin.

Nowoczesne auta elektryczne nie mają w ogóle układu wydechowego i nie emitują żadnych zanieczyszczeń, emisja pyłu z klocków hamulcowych również jest ograniczona do minimum; samochody nie wytwarzają więc dwutlenku węgla i nie przyczyniają się do powstawania smogu. Dodatkowo, przez brak konieczności wymiany filtrów środowisko nie jest zanieczyszczane niepotrzebnymi odpadami.

Samochody elektryczne mogą być rewolucyjną zmianą w dbaniu o planetę.

Nie wierzysz – Umów się na jazdę próbną Kia EV6, Kia e-Niro czy Kia e-Soul J

Podsumowując:

Ulice miast w bardzo, bardzo nieodległej przyszłości wypełnią elektryki. Choćby dlatego, że już teraz elektryczne modele aut osiągami i praktycznością dorównują samochodom z silnikiem spalinowym. Dodatkowo do zmiany zachęca rozrastająca się infrastruktura punktów ładowania, programy dopłat i przywileje na drogach.

Mamy świadomość, że możesz czuć się inaczej za kierownicą elektryka, dlatego tak często w powyższym tekście powtarzaliśmy: „Nie wierzysz – Umów się na jazdę próbną Kia EV6, Kia e-Niro czy Kia e-Soul J

Jazda elektrykiem to naprawdę ciekawe przeżycie, trochę odmienne od jazdy tradycyjnym pojazdem. Tylko samodzielny test pozwoli tego doświadczyć.

Zapraszamy na jazdy testowe najnowszymi e-autami marki KIA. W salonie KIA Mitcar Warszawa na jazdy próbne czekają m.in. w pełni elektryczna Kia EV6 Kia e-Niro czy Kia e-Soul.

Dostępne od ręki
Umów się do serwisu
Jak dojechać