Nowa, elektryczna Kia EV6 wyznacza nowy standard w dziedzinie komfortu i
bezpieczeństwa

Już dostępna w salonie Mitcar Warszawa, elektryczna Kia EV6 zachwyca swoim nowoczesnym designem, niezrównanym komfortem i systemami bezpieczeństwa, która wyprzedzają swoje czasy. Dzięki nowemu systemowi Highway Driving Assist 2, samochód utrzymuje odpowiednią prędkość i odległość od poprzedzającego auta, automatycznie utrzymuje środek pasa ruchu i asystuje przy zmianach pasa, dodatkowo wspomagając system Blind-spot Assist zapewniający bezpieczną zmianę pasa ruchu dzięki współpracy z zaawansowanymi układami wykrywania pojazdów. Elektryczna Kia EV6 została również wyposażona w Intelligent Front Lightning System, który zapewnia dokładne oświetlenie drogi niezależnie od panujących warunków, i najnowszy Remote Smart Parking Assist, który pozwala parkować zdalnie zarówno na miejscach prostopadłych, jak i równoległych. Przekonaj się, co potrafi najnowsza Kia EV6, już dostępna w salonie Mitcar Warszawa!

Dostępny już teraz w salonie Mitcar Warszawa, najnowszy samochód elektryczny Kia EV6 to definicja nowoczesnego designu. Projektując je, skupiono się na wyposażeniu auta w najnowsze i najbardziej wydajne systemy bezpieczeństwa. Na kierowcę czeka chociażby bardzo zaawansowany system wspomagania kierownicy ADAS. Systemy, troszczące się o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, sprawiają, że Kia EV6 zapewnia bezstresową i relaksującą podróż w każdych warunkach.

Kia EV6 na autostradzie

Żeby zwiększyć bezpieczeństwo podróży po autostradach i drogach szybkiego ruchu, elektryczna Kia EV6 została wyposażona w najnowszy system Highway Driving Assist 2. W jaki sposób on działa? Dzięki radarom, rozmieszczonym dookoła samochodu, system dostosowuje prędkość i odległość od auta, za którym jedzie elektryczna Kia EV6. W tym samym czasie system LFA – Lane Following Assist, odpowiada za utrzymanie najnowszego elektryka koreańskiego koncernu pośrodku pasa ruchu. Samochód został również wyposażony w aktywny tempomat Navigation-based Smart Cruise Control z funkcją Curve Control, w skrócie NSCC-C. System ten podczas jazdy na autostradzie pozwala na zmniejszenie prędkości auta podczas jazdy w zakrętach i bezpieczny powrót do wcześniej ustalonej wartości wtedy, gdy pozwolą na to warunki.

Dostępna w salonie Mitcar Warszawa Kia EV6 została również wyposażona w system HDA 2, który dostosowuje tor jazdy EV6 tak, aby uniknąć kolizji z samochodami poruszającymi się w pobliżu. System ten pozwala również na bezpieczną i niezwykle prostą zmianę pasa. Gdy kierowca trzyma ręce na kierownicy a samochód utrzymuje odpowiednią prędkość wystarczy sygnał dany dźwignią kierunkowskazów, by elektryczna Kia EV6 automatycznie zmieniła pas ruchu!

Bezpieczną zmianę pasa ruchu wspomagają również systemy Blind-Spot View Monitor (BVM) i Blind-Spot Collision Avoidance Assist (BCA). Systemy te monitorują w czasie rzeczywistym martwe pole, nie dopuszczając do kolizji z pojazdem w nim się znajdującym. System BVM opiera się o kamery, z których obraz jest widoczny na cyfrowym zestawie wskaźników, zaś system BCA wykorzystuje czujniki radarowe do ostrzegania kierowcy i aktywuje hamulce wtedy, gdy zachodzi ryzyko kolizji podczas zmiany pasa ruchu.

Żeby ułatwić przejazdy przez skrzyżowania i poprawić bezpieczeństwo w tych newralgicznych miejscach, elektryczna Kia EV6 została wyposażona w system Forward Colilision-Avoidance Assist (FCA), który został wzbogacony o funkcje Junction Turning oraz Junction Crossing. Jeśli odpalone są kierunkowskazy podczas skrętu w lewo, Kia EV6 ostrzega kierowcę o możliwości wystąpienia kolizji z nadjeżdżającym autem. Systemy podobnie zachowają się wtedy, gdy wystąpi zagrożeniem z autami zbliżającymi się z lewej lub prawej strony podczas przejazdu przez skrzyżowanie na wprost a w awaryjnej sytuacji Kia EV6 ostrzeże kierowcę i automatycznie wyhamuje, by uniknąć kolizji.

Żeby zwiększyć bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów Kia EV6 zapewnia nie tylko maksymalną widoczność, ale również daje się zauważyć! Oświetlenie pojazdu zostało wyposażone w Intelligent Front-lightning System (IFS), dzięki któremu każda dioda LED świeci się niezależnie – zapewniając dokładne oświetlenie. IFS pozwala również na jazdę z włączonymi światłami drogowymi bez oświetlania innych kierowców dzięki kamerze z przodu, która, sprawia, że Kia EV6 wykrywa pojazdy jadące z przeciwka i automatycznie przyciemnia lub rozjaśnia każdą diodę LED, zapewniając świetną widoczność i nie utrudniając jazdy innym.

Elektryczna Kia EV6 i redefinicja manewrowości!

Mitcar Warszawa, autoryzowany dealer Kia, to idealne miejsce, żeby poznać się z nowym samochodem elektrycznym koreańskiego koncernu! Został on wyposażony w system ułatwiający parkowanie i manewry Surround View Monitor (SVM), który wykorzystuje kamery do stworzenia widoku dookoła auta, który jest prezentowany na wysokiej rozdzielczości wyświetlaczu. System Rear Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist (RCCA) ułatwia również cofanie z ciasnego garażu lub miejsca parkingowego, wykrywając pojazdy zbliżające się do samochodu podczas cofania. Dzięki temu elektryczna Kia EV6 będzie mogła automatycznie zahamować w przypadku zagrożenia kolizją.

Remote Smart Parking Assist (RSPA) to kolejny nowoczesny system, w który została wyposażona Kia EV6. Dzięki niemu zapomnisz o problemach z parkowaniem! RSPA pozwala bowiem na parkowanie pojazdu również wtedy, gdy kierowca znajduje się poza nim – co więcej, Kia EV6 wykorzysta czujniki i kamery, żeby znaleźć miejsce o odpowiednich wymiarach i automatycznie w nie wjechać. Co ważne, dotyczy to miejsc zarówno prostopadłych, jak i równoległych. System RSPA to tylko jeden z powodów, dzięki którym elektryczna KIA EV6 to idealny samochód do miasta. Poznaj ją już teraz u autoryzowanego dealera marki – w salonie Mitcar Warszawa!

Inżynierowie Kia zatroszczyli się o bezpieczeństwo pasażerów również po zaparkowaniu! Gdy pasażerowie siedzący z tyłu będą chcieli wysiąść, system Safe Exit Assist (SEA) automatycznie ostrzeże ich o tym, że zbliża się inny samochód i zablokuje drzwi, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Pokrywa bagażnika została wyposażona w zwiększający wygodę system Smart Power Tailgate – wystarczy podejść do samochodu od tyłu z kluczykiem w kieszeni, a Kia EV6 automatycznie otworzy bagażnik, umożliwiając wygodny dostęp!

Dostępne od ręki
Umów się do serwisu
Jak dojechać