MITCAR

ELEKTROMOBILNOŚĆ

MITCAR

Lider w sprzedaży samochodów elektrycznych i hybrydowych

  • posiadamy szeroką ofertę samochodów elektrycznych i hybrydowych
  • stawiamy na nieustanny rozwój - jesteśmy ekspertami w branży motoryzacyjnej
  • jesteśmy jednym niewielu dealerów w Polsce z uprawnieniami do napraw samochodów elektrycznych i hybrydowych
  • edukujemy naszych klientów w zakresie elektromobilności

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

W domu
W drodze
Korzyści
Inne pytania
JAK I GDZIE MOŻNA NAŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY?

Najprostszym, wygodnym i korzystnym cenowo rozwiązaniem jest ładowanie akumulatora w domu. Możesz skorzystać ze zwykłego domowego gniazdka lub zainstalować dedykowaną ładowarkę ścienną, dzięki której szybciej naładujesz samochód. Szybkość ładowania zależy od mocy danej ładowarki. Można także skorzystać z jednej z publicznych stacji ładowania. Wystarczy podłączyć kabel, aktywować ładowarkę (zwykle za pomocą specjalnej karty lub aplikacji mobilnej) i iść na kawę albo na zakupy. Dzięki licznym inicjatywom rządowym wspierającym elektromobilność, coraz więcej firm oferuje ogólnodostępne punkty ładowania w pobliżu miejsc pracy. Obecnie ładowarki znajdują się już w wybranych centrach handlowych, parkingach przy stacjach kolejowych, kinach oraz oczywiście na stajach paliw.

ILE CZASU TRWA ŁADOWANIE AUTA ELEKTRYCZNEGO?

Wszystko zależy od sposobu ładowania. Korzystanie ze stacji szybkiego ładowania znacznie przyspiesza cały proces. Akumulator będzie naładowany do 80% nawet w 18 min.* Podłączenie samochodu do domowej ładowarki ściennej pozwala naładować go do pełna w ok. 8 godzin. Można też skorzystać z domowego gniazdka elektrycznego, czas ładowania wynosi w zależności od modelu samochodu od 12 do 30 godzin.

JAKI JEST ZASIĘG SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO?

Znaczenie ma specyfikacja danego modelu, prędkość jazdy, dynamika przyspieszania, ciężar przewożonych przedmiotów, ukształtowanie terenu, pogoda, a nawet czynniki geograficzne, jak np. wysokość n.p.m. Obecnie większość samochodów elektrycznych jest w stanie pokonać od 160 do 240 km na jednym ładowaniu. Niektóre modele (takie jak Kia EV6) mogą się pochwalić zasięgiem w cyklu mieszanym aż do 528 km na jednym ładowaniu. Dzięki szybkiemu postępowi, jaki nieustannie dokonuje się w dziedzinie elektromobilności, wartości te w najbliższym latach nadal będą tylko rosły. Biorąc pod uwagę, że przeciętnie połowa dziennych podróży to te o długości ok. 8 km (2), będziesz w stanie zrobić wiele kilometrów bez konieczności ładowania akumulatora. (Tych zaś kierowców, którzy na co dzień pokonują długie dystanse, zachęcamy do zainteresowania się samochodami z napędem typu plug-in, które wyposażone są jednocześnie w silnik spalinowy i elektryczny.

JAK WYGLĄDA DOSTĘPNOŚĆ I SIEĆ STACJI ŁADOWANIA?

Liczba dostępnych stacji ładowania różni się na poszczególnych rynkach. Jedno jest jednak pewne: w Europie w szybkim tempie nieustannie rośnie. Stale przybywa szybkich ładowarek w centrach handlowych, na publicznych parkingach, w miejscach pracy czy też przy autostradach. Ze względu na rosnący popyt i zainteresowanie elektromobilnością, ten trend z całą pewnością się utrzyma. Co ważne, wszystkie pojazdy elektryczne Kia oferują niezwykle przydatne podczas podróży usługi Kia Live z rozwiązaniami TomTom®(2). Ułatwiają one m.in. znalezienie miejsca parkingowego jeszcze przed dotarciem do celu oraz pokazują dostępne w najbliższej okolicy stacje ładowania.

JAK KSZTAŁTUJĄ SIĘ KOSZTY UTRZYMANIA SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO?

Samochody elektryczne są o wiele tańsze w utrzymaniu niż tradycyjne. Wynika to z faktu, że mechanizm ich działania jest pod wieloma względami znacznie prostszy. Silnik w samochodzie elektrycznym zawiera zaledwie kilkanaście poruszających się części, tymczasem spalinowe jednostki napędowe są zbudowane z setek takich elementów. Im mniej części, tym mniejsza szansa, że coś się popsuje. Niższe koszty utrzymania to w tym przypadku mniej wydatków na obsługę serwisową i co za tym idzie – mniej kłopotów. Samochód elektryczny wykorzystuje niewiele płynów, więc nie trzeba ich często wymieniać ani uzupełniać. Dzięki mechanizmowi hamowania regeneracyjnego hamulce zużywają się znacznie wolniej. Akumulatory w pojazdach elektrycznych nie są wieczne, podlegają zużyciu tak samo jak silniki spalinowe w tradycyjnych samochodach. Wielu producentów zapewnia jednak gwarancję, która obejmuje także akumulator oraz inne ważne części przez okres wielu lat. Właściciele samochodów elektrycznych Kia korzystają z aż 7-letniej gwarancji(1), dzięki czemu przez ten czas prawie niczym nie muszą się martwić. Warunkiem jej zachowania jest coroczny przegląd w autoryzowanym serwisie w celu sprawdzenia stanu instalacji i ogólnej kondycji auta. Wszystko po to, by służyło jak najdłużej.

DLACZEGO WARTO KUPIĆ AUTO HYBRYDOWE?

Jeśli zależy Ci na oszczędności paliwa i dłuższym zasięgu, na pewno docenisz wszystkie zalety podróżowania pełną hybrydą lub hybrydą typu plug-in. Zaawansowana technologia hybrydowa sprzyja oszczędności i ochronie środowiska. Auta hybrydowe emitują bowiem znacznie mniej zanieczyszczeń niż inne typy pojazdów. Silnik elektryczny współpracuje z benzynowym, co przekłada się na niższe zużycie paliwa niż w przypadku tradycyjnych samochodów. Poziom wydajności i oszczędności zależy od wybranego rodzaju hybrydy, z pewnością jednak w obu wypadkach ograniczy wydatki na paliwo. (Dokładny poziom oszczędności można oszacować w zależności od typu napędu.) Są jeszcze inne korzyści finansowe płynące z posiadania samochodu hybrydowego. W wielu krajach istnieją ulgi podatkowe lub specjalne przywileje dla posiadaczy ekologicznych aut. Mają one zachęcić ludzi do zakupu samochodów charakteryzujących się niskim poziomem emisji zanieczyszczeń. Auta hybrydowe prowadzi się równie łatwo jak tradycyjne. Jest jednak jedna zasadnicza różnica. Gdy korzysta się z napędu elektrycznego, praktyczne nie słychać pracy silnika. Prawie niewyczuwalny jest także moment przełączania się napędów. W zależności od własnych preferencji możesz zdecydować się na pełną hybrydę, której nigdy nie będzie trzeba podłączać do prądu (silnik wykorzystuje bowiem energię z hamowania regeneracyjnego) lub wariant plug-in, który umożliwia ładowanie akumulatora przy użyciu gniazdka elektrycznego. Ten drugi pozwala pokonać dłuższy dystans na napędzie elektrycznym. Co najważniejsze, oszczędne i ekologiczne hybrydy oferują ten sam co tradycyjne auta poziom komfortu podczas jazdy, wygodną przestrzeń oraz najnowsze technologie w zakresie bezpieczeństwa.

JAK DZIAŁA SAMOCHÓD HYBRYDOWY?

Samochody hybrydowe wyposażone są w dwa silniki: spalinowy i elektryczny. Obydwa mogą pracować razem lub niezależnie od siebie, mając na celu zmniejszenie zużycia paliwa i ograniczenie emisji zanieczyszczeń. Jest to nieocenione zwłaszcza podczas jazdy w mieście w warunkach dużego zagęszczenia ruchu. Wyróżniamy kilka rodzajów pojazdów hybrydowych, do najpopularniejszych zaliczamy tzw. pełną hybrydę oraz hybrydę typu plug-in. Różnią się między sobą sposobem zasilania akumulatora oraz stopniem hybrydyzacji. Pełne hybrydy nie posiadają gniazda służącego do ładowania akumulatora z zewnętrznego źródła, ponieważ dzieje się to samoczynnie podczas jazdy. Inteligentny system regeneracji odzyskuje energię wytwarzaną podczas hamowania, zwalniania na zakrętach czy też zjeżdżania ze wzniesień. Hybryda typu plug-in w dużej mierze działa podobnie, z tym że ma bardziej pojemny akumulator, który dodatkowo można ładować z domowego gniazdka elektrycznego. Dzięki temu korzystając wyłącznie z napędu elektrycznego można przejechać aż do 49 kilometrów.

CO SIĘ DZIEJE ZE ZUŻYTYMI BATERIAMI AUT ELEKTRYCZNYCH?

Zużyte akumulatory z samochodów elektrycznych Kia znajdą swoje drugie zastosowanie. W tym celu Kia Europe nawiązała współpracę ze start-upem encore | DB, aby wspólnie tworzyć nowatorskie systemy magazynowania energii. Zestawy akumulatorów będą demontowane do poziomu pojedynczych modułów i wykorzystywane w tzw. systemach second life lub poddawane recyklingowi.

COŚ WIĘCEJ NIŻ

ELEKTROMOBILNOŚĆ

Ładowanie
w domu

Ładuj swoją elektryczną Kia dzięki dedykowanej ładowarce Kia Charge Home (wallbox) i ciesz się wygodą zawsze naładowanego auta bez wychodzenia z domu. Po prostu, po zakończeniu jazdy podepnij auto do urządzenia i zapomnij o strachu przed rozładowaniem. Dzięki dodatkowemu modułowi łączności możesz zarządzać urządzeniem zdalnie, a dodatkowy licznik energii pozwoli Ci kontrolować zużycie energii lub w wygodny sposób rozliczyć się ze wspólnotą mieszkaniową.

Ładowanie
w trasie

Publiczne stacje ładowania stają się coraz bardziej powszechne, a ich sieć nieustannie się rozrasta. Znajdziemy je przede wszystkich w miastach i przy głównych arteriach komunikacyjnych. Pozwalają doładować akumulator w trasie, zwłaszcza jeśli okazało się, że musisz pokonać dłuższy dystans.

Karta KIA
charge

Dzięki KiaCharge zyskasz dostęp do bezproblemowej, szeroko dostępnej i łatwej w użyciu usługi ładowania, gdziekolwiek jesteś. Wystarczy tylko jedna karta: karta KiaCharge zapewnia szybki i łatwy dostęp do stale rosnącej sieci DCS obejmującej pawie 400 000 stacji ładowania w 29 krajach w Europie.

Aplikacja KIA
connect

Pobierz KiaConnect i połącz się ze swoim samochodem lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki naszej aplikacji zyskujesz zdalny dostęp do wielu zaawansowanych funkcji, m. in. monitoringu statusu pojazdu, kontroli stanu baterii, zamykania i otwierania auta z poziomu smartfona czy w przypadku aut elektrycznych – sterowania klimatyzacją. Aktywuj Kia Connect w pojeździe, aby mieć zawsze dostęp do aktualnych danych w Twoim systemie nawigacyjnym.

COŚ WIĘCEJ NIŻ

SERWIS

Świadczymy usługi serwisu samochodów
elektrycznych oraz hybrydowych.

W Mitcar dobierzemy akcesoria dla Twojego samochodu

Ładuj swoją Kia gdziekolwiek jesteś!

Szukasz akcesoriów
do swojego auta?

Mitcar wspiera WOŚP

Mitcar wspiera WOŚP

Firma Mitcar co roku angażuje się w pomoc potrzebującym poprzez wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznej edycji, wystawiliśmy na aukcji voucher ”Kia EV6 na weekend”, który został sprzedany za 1550 zł.

czytaj dalej

KrzysztofEkspert ds. elektromobilności

Chcesz zamienić swój
samochód na elektryczny?

A może masz pytania dotyczące elektromobilności? W salonie Mitcar możesz liczyć na pomoc naszego specjalisty związany nie tylko z naszymi samochodami, ale i ich użytkowaniem. Dodatkowo odpowiemy na pytania w zakresie kwestii formalnych.m.in. dofinansowania zakupu samochodu elektrycznego z programu ‘Mój Elektryk’ czy procesu zakupu wallboxów.

 Zapraszamy do kontaktu!

  22 543 37 37
 salon@mitcar.pl

Jazda próbna 

Zapytaj o Ofertę 

Umów się do serwisu 

Samochody elektryczne